Nuit

Nuit je nekonečný prostor a expanze. Hadit, její komplementární část, ji pro-jevuje (vy-jevuje, manifestuje) jakožto nebeské těleso - je hvězda, v jejím prostoru skrytá. Hadit je nekonečnou koncentrací - Nuitiným smrštěním - a tím, kdo vyslovuje její slovo.

Hadit vyjevuje Nuit jako nebeské tělo, nazývané Khu, v němž koncentrovaný-smrštěný Hadit plodí subtilní centra vědomí nazývaná Khabs nebo hvězdy (každý muž a každá žena je hvězda.). Záření vyvěrající z Khabs přenáší Nuitino Slovo proudem 93 - lásky pod vůlí, prostřednictvím Khu, jež (Khabs) obklopuje a udržuje. Kniha Zákona odkazuje na Nuitino tělo rovněž jako na společenství nebeské. Projevená Haditem jako Život sám, je Nuit také nazývána Šarlatová žena.
Kabalistickou gematrií je numerace Nuit 75, což odpovídá hvězdám a prostoru, noci. Nuitina noc koresponduje s tím, co není dnem - tedy s tím, co je mimo běžné lidské vědomí. Je nekonečným prostorem v tom smyslu, že leží za hranicemi ohrádku rozumové lidské mysli, stejně jako za fyzickým vesmírem, jejž tato rozumová mysl vnímá a v němž žije.

 
5. 4. 2010